Правила відмінювання прикметників в німецькій мові

...

Відмінювання прикметників у німецькій мові має вирішальне значення для того, щоб добре говорити німецькою. Це може здатися дивним, особливо для людей, які вивчали англійську мову зі статичними закінченнями слів. Тут треба розуміти — найпоширеніша мова у світі зрозуміла через чіткий порядок слів у реченні, який не можна порушувати. В німецькій же саме відмінки відіграють вирішальну роль для якісного розуміння інформації. Тим паче вам не розібратися з перекладом німецьких прикметників без знання основ відмінювання. 

При вивченні цього надважливого розділу граматики виникає багато запитань. Які літери ставити в кінці прикметників? І як знати, яку букву й коли використовувати?

Так, ця тема дійсно може здатися складною для сприйняття, але існують методи, які допоможуть швидко в ній розібратися. Тому на питання «чи можливо вивчити відмінювання прикметників у німецькій без труднощів і проблем?» існує чітка відповідь — так, якщо знати деякі хитрощі. 

Як закінчення іменників пов’язані з відмінюванням прикметників в німецькій мові?

Відмінок іменника говорить нам, яку роль він відіграє в реченні. Якби не німецька система відмінків, ми не могли б визначити суб’єкт, який щось робить, або хто/що піддається його дії, а, отже, речення не мали б сенсу.

Таким чином іменники можна переміщувати, не змінюючи значення речення. В англійській мові зробити це неможливо. 

Але як це пов’язано з прикметниками? Ось у чому справа: ми повинні знати, в якому відмінку стоїть іменник, інакше речення не матимуть жодного значення.

Однак не сам іменник говорить нам, у якому відмінку він знаходиться, а слова, що стоять поруч з ним, називають його відмінок. А прикметники — це один із типів слів, які стоять перед іменниками.

Коротко кажучи: ви не можете зрозуміти німецьку мову, якщо ви не використовуєте систему відмінків. Її використання полягає в додаванні закінчень до прикметників, щоб ми знали, який іменник, що робить, а також для порівняння прикметників у німецькій мові. 

Як дібрати правильні закінчення німецьких прикметників?

Для того, щоб вірно визначити закінчення, знадобиться таблиця для відмінювання прикметників в німецькій мові. Тому усе, що вам необхідно — це навчитися нею користуватися. 

Ви, ймовірно, припускаєте, що вам потрібно знати відмінок іменника (називний, знахідний, давальний або родовий), правильно, ми вже трохи торкнулися цього.

Ви також маєте знати, що кожен німецький іменник має рід (чоловічий, жіночий, середній або множина). Ця властивість прикметника насправді не є важливою, але вона невіддільна від іменника, тож її знання потрібне для розуміння правил.

Щоб поставити правильну відміну до вибраного вами прикметника (або визначника), потрібно знати:

  • рід змінюваного іменника;
  • відмінок змінюваного іменника;
  • яка модель відмінювання використовується.

Вам також варто розуміти, що говорити лише про відмінювання прикметників у німецькій мові не дуже правильно. Доцільніше говорити про відмінювання в цілому, що стосується не тільки прикметників, а й визначальних слів (як було сказано вище). 

Є чотири зразки комбінацій визначників і/або прикметників, які впливають на те, яке відмінювання вам потрібно поставити до якого слова. Розрізняють два види відмінювання: сильні й слабкі:

  • сильні відміни: більш різноманітні, краще вказують на рід/відмінок іменника;
  • слабкі відміни: просто -e або -n, виконують меншу роботу, вказуючи на рід/відмінок іменника.

Для того, щоб опанувати тему відмінювання прикметників в німецькій мові, вирішуйте вправи, набивайте руку. Теорія — це важливо, але без практики вам вона не знадобиться. 

Основні висновки

Отже, закінчення прикметників важливі — вирішальні, тому що вони допомагають позначити відмінок наступного іменника (і нам потрібно це знати, щоб речення мали значення).

Умовно закінчення прикметників розділяють на 3 групи: сильні, слабкі й змішані.

Але набагато розумніше вивчати закінчення загалом, тому що ті самі принципи, які застосовуються до прикметників, використовуються до інших слів, які також мають відмінювання.

Існує лише чотири можливих комбінації визначників/відмінювань прикметників, і знати, які ви використовуєте, важливо для вибору правильних закінчень для слів.

Вам також потрібно знати рід і відмінок наступного іменника, щоб вибрати правильні відміни для прикметників.


Дата публікації: 05/01/2023 16:56
Дата перевидання: 30/11/2023 16:56
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call