Як вивчити німецьку мову швидко та легко

...

Вивчення будь-якої іноземної мови пов'язане з певними складнощами. Це природний процес практично для кожного студента незалежно від його рідної мови або тієї, яку він опановує. Але серед усього мовного різноманіття світу є група мов, які найскладніше піддаються вивченню іноземцями через свою фонетичну, морфологічну, лексичну складність, специфіку читання й вимови звуків. До таких належить німецька.

Німецька мова має статус офіційної у 6 країнах Європи. Це одна з мов ділового спілкування в Євросоюзі, багатьох всесвітніх організаціях, оскільки сьогодні кількість його носіїв перевищує позначку 90 мільйонів, тому необхідність швидко її вивчити може виникнути у кожного. Зважаючи на те, що Німеччина відкрита для трудової міграції громадян з інших країн світу, популярність мови значно зросла в останнє десятиліття. Багато в чому це пов'язано з нестабільною міжнародною обстановкою, тоді як стабільність економіки Німеччини просто разюча.

Чи можна швидко вивчити німецьку мову?

З чого починати і як вивчати німецьку мову, щоб швидко навчитися розмовної мови для вільної комунікації? Це дуже актуальне питання з урахуванням високого рівня складності освоєння носіїв мов слов'янської групи. У його основі, як і багатьох інших мов німецької групи, лежить латиниця. Але початковий універсальний алфавіт доповнено:

 • графемами (умляути ä, ö, ü для формування категорії числа);
 • лігатурою (есцет ß після довгих голосних, дифтонгів).

Сучасні правила правопису, які зазнали змін після реформи 1996 року, трохи спростили мову, але не можна сказати, що це полегшило її вивчення з нуля. Тому, надихнувшись бажанням вивчити німецьку мову швидко, варто врахувати, що цей процес вимагає максимальної зосередженості, старанності, концентрації. Щоб скоротити термін навчання, доведеться приділяти йому левову частку часу щодня.

Обійтися без допомоги професійного репетитора в цьому випадку, на жаль, не вдасться. Тільки викладач зможе зрозуміло пояснити вам усі тонкощі граматики, правопису, вимови. Слід попрацювати з професіоналом хоча б кілька десятків годин, щоб опанувати базу і надалі розвивати її самостійно. Варто розуміти, що самостійне опанування теоретичного матеріалу не підійде, якщо ви хочете швидко досягти результату. У цьому випадку все доведеться шукати, розбирати, практикувати без будь-якої допомоги. Це дуже посереднє ставлення до поняття «швидкість».

Як вивчити німецьку мову швидко?

Як же швидко вивчити німецьку мову і чи можливо в принципі це зробити? Якщо поставити собі таку мету — цілком. Але для цього потрібний комплексний підхід:

 • робота з викладачем індивідуально чи у групі;
 • використання мобільних програм;
 • самостійні вправи на всі види мовної діяльності.

Безперечно, цей процес не можна назвати легким. Як мінімум тому, що, крім літературного, існує ще маса діалектних різновидів, які й вживаються в повсякденному мовленні в різних частинах Німеччини й інших німецькомовних країнах:

 • Нижньонімецька діалектна група (Niederfränkisch, West Niederdeutsch, Ost Niederdeutsch);
 • Середньонімецька діалектна група (West Mitteldeutsch, Ost Mitteldeutsch);
 • Південнонімецька діалектна група (Oberfränkisch, West Oberdeutsch, Bairisch).

Окрім цього, окремо варто виділити австрійський та швейцарський національні варіанти німецької. Відмінності між ними іноді настільки великі, що носії з різних регіонів Німеччини важко розуміють один одного.

Швидко та легко вивчити німецьку мову з нуля цілком реально. Необхідно старанно займатися з професійним викладачем, який допоможе поставити вимову, розібратися з артиклями, часом і налаштуватися на стільки ж або більше годин самостійної роботи.

Як правильно вивчити німецьку мову вдома з нуля?

Якщо після тривалих роздумів ви все ж таки дійшли висновку, що можете дозволити собі відмовитися від допомоги викладача, варто спочатку налаштуватися на те, що цей процес буде досить тривалим і складним. На жаль, практика показує, що саме через суттєві відмінності в граматиці, правилах побудови речень, утворенні чисел німецька мало кому дається легко. Навіть якщо перед цим ви вже встигли опанувати англійську або іншу іноземну. За винятком випадків, коли вивчалися німецькі мови індоєвропейської сім'ї, до яких належить німецька.

Як правильно вчити німецьку мову самостійно? Для початку варто скласти індивідуальний план навчання, який має містити:

 • розклад щоденних занять;
 • вправи на всі види мовної діяльності;
 • контрольні рубежі.

Як і будь-яку іншу, німецьку мову для початківців потрібно починати опановувати з елементарного — алфавіту. Адже тільки скрупульозний поетапний підхід дозволить вивчити її самостійно на достатньому рівні для вільного спілкування з носіями та людьми, які використовують її як іноземну.

Чи можна вивчити німецьку мову самостійно?

Теоретично — так. Але для цього необхідно мати реально високий рівень самодисципліни, вміти працювати з методичними навчальними матеріалами й об'єктивно оцінювати свої знання. У цьому можуть допомогти такі кроки:

 • переведіть всі гаджети, що постійно використовуються, на німецьку мову для активації репродуктивної пам'яті;
 • вибирайте для прослуховування музику німецькою (бажано почати з дитячих пісень, де добре чути особливості вимови);
 • зробіть добірку практичних аудіоуроків для тренування вимови;
 • вчіть напам'ять прості короткі вірші й декламуйте їх вголос;
 • встановіть одну або кілька мобільних програм для вивчення нової лексики.

Як ефективно вивчати німецьку мову вдома самостійно? За допомогою сучасних технологій та інтернету! Практика — ось основа для вільного володіння. Вона має бути постійною та безперервною. Варто підшукати спікінг-клуби онлайн або знайти бадді-партнера для усного та письмового спілкування на спеціальних платформах. Також існують сайти, де можна безплатно або за помірну плату спілкуватися з носіями мови, які виправлятимуть помилки у мові й допомагатимуть коригувати вимову.

Отже, щоб вивчити німецьку мову, доведеться докладати багато зусиль, часу та використати можливості сучасних технологій по максимуму. Але результат завжди коштує витрат, адже вміння розмовляти цією мовою відкриє перед вами нові обрії.

 

Дата публікації: 08/11/2022 13:45
Дата перевидання: 16/11/2023 13:45
Автор: Oratorica
Tori Hello
Перевір свій рівень англійської на безкоштовному тестуванні

Познайомимось, визначимо рівень володіння мовою та покажемо, як проходить навчання

Розповімо як
проходять заняття

🎓 Розповімо про навчання, викладачів, графік та оплату

👩‍🏫 Призначимо безкоштовний пробний урок

З питань корпоративного навчання зв’яжіться з нами по email

direktor@oratorica.com.ua
contacte
free call